logo CPE

2020-03-26

Nowe zasady przekazywania raportów do kontroli FLC

powiększ

https://epuap.gov.pl/wps/portal

Szanowni Państwo,

 

Z dnia na dzień zaistniałe okoliczności przenoszą naszą codzienną aktywność do świata wirtualnego, zmieniając dotychczasowy styl naszej pracy. Zmuszeni jesteśmy zatem błyskawicznie adaptować się do tej nowej rzeczywistości, co nie jest łatwe.

 

W związku z napływającymi od Państwa pytaniami w sprawie alternatywnej metody raportowania wydatków ponoszonych podczas realizacji projektów w programów INTERREG Baltic Sea Region, Central Europe, Europe, URBACT III

poniżej przekazujemy Państwu informacje o nowym schemacie naszej wzajemnej komunikacji, która będzie obowiązywała do odwołania:

 

 1. Wyłącznie Pismo przewodnie z danymi takimi jak: nazwa programu, nazwa projektu, okres raportowania, adresy do kontaktów – należy przesłać za pomocą programu ePUAP na skrytkę CPE dedykowaną dla Kontroli Pierwszego Stopnia (FLC)
 2. Adres skrytki to: /CPE_Warszawa/kontrola
 3. Jeśli nie uda się znaleźć adresu skrytki dla kontroli to proszę wybrać skrytkę ogólną Centrum Projektów Europejskich.
 4. Przesłanie Pisma rozpoczyna bieg kontroli administracyjnej. Jest to termin równoważny do daty wpływu dokumentów w wersji papierowej do CPE.
 5. Pismo to zostanie przekazane Państwa kontrolerowi.
 6. Kontroler zwróci się do Państwa z prośbą o dostarczenie w wersji elektronicznej tylko wybranych do próby dokumentów  (nie dotyczy to programu URBACT, tu kontroli podlega 100% dokumentów)
 7. Następnie prosimy o dostarczenie ich w wersji elektronicznej Państwa kontrolerowi (nie ma potrzeby drukowania tych dokumentów i opatrzenia ich podpisem „za zgodność z oryginałem”).
 8. Adresy skrzynek pocztowych dedykowane pracownikom Wydziału Kontroli znajdują się pod adresem: https://www.cpe.gov.pl/p1700/flc/kontakt
 9. Certyfikat otrzymacie Państwo drogą elektroniczną.

 

Dodatkowo uruchomiliśmy skrzynkę email: wk@cpe.gov.pl w razie braku możliwości przekazania Pisma za pomocą programu ePUAP.

Zwracamy się jednak w tym przypadku z ogromną prośbą aby nie dublować przekazywania Pisma.

Pismo przekazane za pomocą programu ePUAP jest wystarczające.

 

 

WYJAŚNIENIE:

 1. 1. EPUAP to elektroniczna platforma usług administracji publicznej. Służy ona do komunikacji obywateli i przedsiębiorców z urzędami.

 

Zachęcamy wszystkich Państwa o zadbanie o siebie i swoich najbliższych w tym trudnym czasie.

Opublikowano: 26.03.2020 14:01:45

Przez: Katarzyna Drygulska-Oksiejuk

Zmiany treści (5)

Pokaż

 • Data:

  26.03.2020 14:05:00

 • Data:

  26.03.2020 14:09:28

 • Przez:

  Katarzyna Drygulska-Oksiejuk

  Data:

  30.03.2020 12:16:06

 • Przez:

  Katarzyna Drygulska-Oksiejuk

  Data:

  30.03.2020 12:22:38

 • Przez:

  Katarzyna Drygulska-Oksiejuk

  Data:

  07.05.2020 16:20:23